האצ'יקו מת בתחנת שיבויה, עודנו ממתין לבעליו שישוב עד לנשימתו האחרונה. מה שנותר מהאצ'יקו נמצא במיזיאון הלאומי למדע של יפן בטוקיו.

האצ'יקו

האצ'יקו ופרופסור אואנו

סיפורו של האצ'יקו התרחש בתקופה שבין מלחמות העולם. מדובר, כמובן, בכלב אקיטה, שנולד בשנת 1923 במחוז אקיטה והובא לטוקיו בשנת 1924 בידי בעליו, פרופסור הידסאבורו אואנו, שעבד במחלקה לחקלאות באוניברסיטת טוקיו. הם התגוררו בשכונת שיבויה בטוקיו, וכל בוקר האצ'יקו היה מלווה את בעליו לתחנת הרכבת כאשר הלך לעבודה. מדי ערב, בדיוק בשעה שבה היה פרופסור אואנו אמור לשוב, האצ'יקו היה מגיע לתחנת הרכבת לקבל את פניו והם היו שבים הבייתה יחד. במשך שנה וארבעה חודשים התנהלו הדברים בצורה כזאת.

באחד הימים פרופסור אואנו לא חזר הבייתה. התברר שהוא נפטר משטף דם פתאומי במוח בזמן שהיה בישיבה באוניברסיטה. להאצ'יקו נמצא בית אחר אבל הוא הצליח לברוח משם פעם אחר פעם, ושב לבית בעליו. לאחר זמן מה, כאשר האצ'יקו ככל הנראה קלט שבעליו לא גר שם יותר, הוא היה הולך לתחנת הרכבת בשיבויה מדי יום וממתין לו שם.

תמונה אמיתית של האצ'יקו

האצ'יקו ופרופסור אואנו

נפרדים מהאצ'יקו

הקבר של האצ'יקו

האישיות של אקיטה

חלפו חודשים ושנים, הנוסעים בתחנת שיבויה הבחינו בהאצ'יקו והביאו לו מזון ושתייה. סיפורים על האצ'קו שממתין בנאמנות לבעליו החלו להתפרסם ואחד מתלמידיו של פרופסור אואנו החל לכתוב מאמרים אודות הכלב. בשנת 1932, פורסם אחד המאמרים בעיתון הנפוץ ביותר ביפן, והפך את האצ'יקו לכלב מפורסם ביותר.

ב-1934 הוקם פסל ארד של הכלב בתחנת שיבויה. הפסל עומד במקומו עד היום ומהווה ציון דרך נודע, הפרט כמקום מפגש. שנה לאחר מכן, ב-1935, האצ'יקו מת בתחנת שיבויה, עודנו ממתין לבעליו שישוב עד לנשימתו האחרונה. מה שנותר מהאצ'יקו נמצא במיזיאון הלאומי למדע של יפן בטוקיו.

לא ברור בדיוק כיצד האצ'יקו ופרופסור אואנו בילו יחד במשך השנה וארבעת החודשים שהיו יחד, אבל ברור שנוצר ביניהם קשר הדוק ואמיץ שגרם לכלב לבלות את כל ימי חייו – תשע שנים בסך הכל – ממתין לשובו של בעליו. הנאמנות, האהבה וההערצה שהפגין האצ'יקו נוגעים ביותר ללב.

בשנת 1937, שנתיים לאחר מותו של האצ'יקו, קיבלה הלן קלר כלב אקיטה כאשר ביקרה ביפן. זה היה האקיטה הראשון שהובא לארצות הברית. למרבה הצער, הכלב שנקרא קמיקאזה-גו, מתן זמן קצר לאחר מכן, אבל משרד החוץ שלח להלן קלר אקיטה אחר, אחיו של קמיקאזה-גו, ושמו קנזן-גו. לאחר מכן פרצה מלחמת העולם השנייה ובסוף המלחמה לקחו חיילים אמריקניים רבים כלבי אקיטה חזרה לארצם והכלב נעשה מוכר בארצות הברית.

סיפורו הנוגע ללב של האצ'יקו תואר בסרט אודות חייו עם פרופסור אואנו שהופק ב-1987. מדובר בסרט יפני שנקרא "האצ'יקו מונוגטן". באוגוסט 2009 התפרסמה הגירסה האמריקנית של הסרט, "האצ'יקו, סיפורו של כלב". נכתבו כמה ספרי ילדים אודות האצ'יקו. אין ספק, שמדובר בדוגמה נהדרת של אהבה ונאמנות.

רוצה לשמוע פרטים נוספים ?

נשמח לתת לכם יחס אישי